1-İlk olarak E-İmza Başvuru Talep Formunu doldurarak birim sorumlusuna iletiniz. Talep Formunu doldururken özellikle kurumsal eposta adreslerinin yazılması gerekmektedir. Kurumsal e-posta adresi olmayan kullanıcılar Bilgi İşlem Dairesine başvurarak edinmeleri gerekmektedir.

2- Birim Sorumluları tarafından doğru bir şekilde doldurulan E-imza TalepFormu bir üst yazi ile Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına gönderilecek. Ayrıca E-İmza Talep Tablosu bim@kku.edu.tr adresine de gönderilmesi gerekmektedir.** Gönderdiğiniz bilgiler doğrultusunda E-imza için yetkililer tarafından Kamu Sertifikasyon Merkezine gönderilerek süreç başlatılacaktır.

3- @kku.edu.tr uzantılı kurumsal e-posta adresinize Kamu Sertifikasyon Merkezi adına basvuru@kamusm.gov.tr adresinden "NES Başvuru Formu Erişim Parolasını" içeren bir e-posta gelir.


4-Başvuru formunuzu oluşturmak için gelen linke tıklayarak veya http://www.kamusm.gov.tr/ adresine girerek "Başvurular" başlığı altından"Nitelikli Elektronik Sertifika Başvuru Formuna" tıklayınız.


* Açılan sayfaya; resimdeki yazı, T.C. Kimlik no ve e-posta adresinize gelmiş olan parolayı girerek Giriş butonuna basınız. Karşınıza gelen sayfada istenen alanları doldurarak formu oluşturunuz.

* Oluşturulan formu, "Islak İmza ile Onaya Sun" seçeneği ile onaylayınız.

*Onaylanan Formun çıktısını alarak, sağ alt köşedeki imza alanı imzalayınız
.

5- İmzalamış olduğunuz Başvuru formu ve Taahhütnameyi Bilgi işlem dairesi EBYS sorumlularına teslim ediniz.

6- Kamu Sertifikasyon Merkezi tarafından adınıza oluşturulan elektronik imza, Formda bildirmiş olduğunuz adresinize Kamu SM tarafından gönderilecektir.

!!!! Lütfen Formu düzgün ve doğru bir biçimde doldurunuz

İletişim: Yılmaz YOLALAN Dahili: 1888 && Emine TAŞKESEN Dahili: 1891

Copyright © 2015-Kırıkkale Üniversitesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı